Alicja w Krainie Czarów już 19 i 20 września na scenie Teatru Wielkiego

Alicja w Krainie Czarów

Spektakl Alicja w Krainie Czarów powraca! Widowisko baletowo-operowo-akrobatyczne w odświeżonej formie już niebawem, bo 19 i 20 września, będzie można obejrzeć na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Alicja w Krainie Czarów w reżyserii Anny Niedźwiedź wystawiono już 22 razy, przy czym spektakl zdobył już trzy sceny: Opery Nova w Bydgoszczy, Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz oczywiście Teatru Wielkiego w Poznaniu. Należy wspomnieć, że sztuka jest efektem partnerstwa Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź oraz Teatru Wielkiego w Poznaniu. Nic więc dziwnego, że nowy sezon artystyczny rozpocznie kolejne wystawieniem jej właśnie w Operze Poznańskiej.

Alicja w Krainie Czarów na nowo

Chociaż spektakl wystawiano już wiele razy, wciąż jest on otwarty na zmiany. W tym sezonie dodano do niego nowe elementy. W roli Alicji oraz Królowej Kier pojawią się nowi wykonawcy, pewne modyfikacje wprowadzono także w choreografiach. Co więcej, do sztuki dodano kolejne postaci, m.in. Mrówkę. Widowisko otwierające sezon artystyczny 2017/2018 ma przyciągnąć bowiem także tych widzów, którzy już je widzieli, ale chcieliby wziąć udział w – jak to określają twórcy przedstawienia – zupełnie nowym doświadczeniu scenicznym.

Alicja w Krainie Czarów

Poznański spektakl, podobnie jak powieść Lewisa Carrolla, to propozycja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dzięki Alicji widzowie trafiają na drugą stronę lustra, czyli do świata wyobraźni, za którym tak często tęsknią dorośli. Spektakl porusza wszystkie zmysły, trudno bowiem o znużenie, gdy na scenie taniec przenika się z muzyką, akrobacją, kostiumami oraz ruchomą scenografią. Jeśli więc postać Alicji jest komuś szczególnie bliska, niebawem będzie miał okazję do przeżycia jej historii po raz kolejny. Alicja w Krainie Czarów już 19 i 20 września powróci bowiem na scenę Teatru Wielkiego w Poznaniu.

18 tys. osób – taki wynik oglądalności jak dotąd osiagnął poznański spektakl. Jeszcze w tym miesiącu liczba ta ma wzrosnąć o kolejnych widzów, tym bardziej, że autorzy widowiska organizują w tym roku też konkurs “Razem z Alicją”. Biorąc w nim udział, możesz zdobyć ręcznie stworzone ilustracje postaci oraz płyty z muzyką ze spektaklu, którą skomponował Gabriel Kaczmarek. Więcej szczegółów można znaleźć oczywiście na stronie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź.

Fot. Materiały prasowe

Born in Poznań

Urodzona, wykształcona i zakochana w Poznaniu, patrząca na miasto z perspektywy turysty, który odkrywa miasto na nowo, poszukując w nim inspiracji oraz wartych uwiecznienia wydarzeń i miejsc.