Confashion zaprezentowało kolekcję w Nowym Jorku

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. Borninpoznan.pl
Zdjęcie ilustracyjne/Fot. Borninpoznan.pl

Chociaż od Polskiego Tygodnia Mody w Nowym Jorku minął już ponad miesiąc, efekty prezentacji kolekcji przez poznańską markę Confashion mogą dopiero nadejść. Nawet teraz jest bowiem zbyt wcześnie, by mówić o pełnym sukcesie. Ten zależy między innymi od tego, czy projekty Kingi Król na stałe zadomowią się w Nowym Jorku.

Polscy projektanci mogli się zaprezentować w Nowym Jorku już po raz drugi. W tym roku The Polish-American Fashion Foundation w ramach Polskiego Tygodnia Mody odbyły się pokazy kolekcji dziewięciu marek. W październiku za ocean wyruszyli projektanci stojący za takimi firmami, jak Kiss The Frog, Acephala, Anna Załucka-Kuczera, Monica Nera, ShallWe, Takk, Williams & Reiff, Danakil oraz oczywiście Kinga Król stojąca za kolekcją Confashion.

W studio Inglot Cosmetics w gmachu Chelsea Market na Manhattanie polscy projektanci zaprezentowali kolekcje jesień/zima 2016 oraz wiosna/lato 2017. 17 października ich projekty oceniali przedstawiciele mediów oraz kupców. Kinga Król i Grażyna Epting stojące za poznańską marką Confashion czekają teraz na efekty. Nawiązane kontakty mają szansę zaowocować sprzedażą ubrań za oceanem, co z pewnością byłoby krokiem milowym w rozwoju firmy.

Chociaż obecna kolekcja Confashion, doceniona m.in. przez pracującą w Nowym Jorku Annę Jednacz-Westwig, autorkę bloga Style Charmer, podbija serca miłośniczek mody zarówno nad Wisłą, jak i w Berlinie, Kinga Król pokazała projekty na wiosnę-lato 2017, w których roi się od plis, nadruków i kolorów.

Barwne stroje Confashion, dostępne także w uruchomionym na tydzień showroomie, nie narzekały na brak zainteresowania. Wszak, jak wiadomo, marka słynie z wyróżniających się kolorami produktów, przeznaczonych dla osób o silnej osobowości, a takich w Nowym Jorku – światowej stolicy mody – z pewnością nie brakuje.

Wczorajsza prezenacja kolekcji SS17 podczas Polish Fashion Night w studio INGLOT Cosmetics USA w NYC. Wydarzenie…

Opublikowany przez confashion.com.pl na 18 październik 2016

 

Born in Poznań

Urodzona, wykształcona i zakochana w Poznaniu, patrząca na miasto z perspektywy turysty, który odkrywa miasto na nowo, poszukując w nim inspiracji oraz wartych uwiecznienia wydarzeń i miejsc.