Długowieczny zielnik ORSKA, czyli roślinne wzmocnienie kolekcji Bery

Roślinne wzmocnienie kolekcji Bery marki ORSKA 1

Anna Orska jest miłośniczką zielonych krajobrazów i choćby z tego powodu w jej kolekcji Bery zawitała biżuteria z motywem liści, pędów i nasion roślin. Projektantka, wykorzystując technologię odlewu, stworzyła własny długowieczny zielnik.

Żywotnik zachodni, bukszpan zwyczajny, klon pospolity – Anna Orska posłużyła się częściami roślin pochodzących z najbliższego otoczenia jej pracowni. Jako że projektantka szanuje doskonałość naturalnych form, rozbudowując kolekcję Bery postanowiła nie ingerować w ich faktyczny kształt. Części roślin odtworzyła w rzeczywistej wielkości w mosiądzu.

Takim oto sposobem w serii Bery pojawiły się niedawno m.in. pierścionek nawiązujący do żywotnika zachodniego, bransoletka z listkami, wiszące kolczyki z szyszkami czy naszyjnik inspirowany noskami klonowymi. Każda z nowych propozycji dostępna jest w dwóch kolorach: złotym i grafitowym.

Sama projektantka przyznaje, że jedną z jej głównych inspiracji jest natura. W efekcie w sklepach ORSKA dostępny jest już całkiem pokaźny biżuteryjny atlas roślin i zwierząt, rozbudowywany zresztą niemal z miesiąca na miesiąc. Wyczerpanie źródeł inspiracji raczej jej nie grozi – wszak natura jest nieodgadniona i nieprzewidywalna.

Roślinne wzmocnienie kolekcji Bery marki ORSKA 2Roślinne wzmocnienie kolekcji Bery marki ORSKA 3Roślinne wzmocnienie kolekcji Bery marki ORSKA 4Roślinne wzmocnienie kolekcji Bery marki ORSKA 5

Fot. ORSKA

Born in Poznań

Urodzona, wykształcona i zakochana w Poznaniu, patrząca na miasto z perspektywy turysty, który odkrywa miasto na nowo, poszukując w nim inspiracji oraz wartych uwiecznienia wydarzeń i miejsc.

  • Aneta

    Przepiekna biżuteria! Widziałam je na https://www.showroom.pl Z pewnością to jeden z pomysłów na udany prezent. 🙂