Małgorzata Mrozek

DLACZEGO BORNINPOZNAN.PL?

Nazwa – Born in Poznań – odnosi się zarówno do treści publikowanych na blogu, jak i autorki – urodzonej i wykształconej w Poznaniu. Borninpoznan.pl to blog lifestylowy, powstały z potrzeby promocji poznańskich marek modowych, inicjatyw oraz lokalnych artystów. W wyznaczonych przeze mnie kategoriach – Miasto, Kultura, Moda i Lifestyle – nie zabraknie wzmianek o poznańskiej turystyce, odbywających się tu wystawach i festiwalach, nowych kolekcjach marek powstałych w naszym mieście i działających w Poznaniu lokalach gastronomicznych.

O MNIE

Do dziś pamiętam swoje pierwsze praktyki dziennikarskie, w niestety nieistniejącym już serwisie Tutej.pl. Na dobre dałam się wciągnąć dopiero kilka lat później, kiedy na nieco ponad dwa lata związałam się z poznańskim oddziałem Polskapresse (dzisiaj Polska Press Grupa). Praca na stanowisku redaktora internetu utwierdziła mnie w przekonaniu, że to właśnie internet jest środowiskiem, w którym chcę rozwijać swoją karierę. Z czasem z tematyki lokalnej przerzuciłam się na szeroko pojęty lifestyle – moje teksty można było czytać na łamach serwisów LuxLux.pl, Snobka.pl, Kobieta.wp.pl oraz Wizaz.pl.

O BLOGU

Blog Borninpoznan.pl jest sumą moich dotychczasowych doświadczeń. Moje zamiłowanie do tematyki lokalnej nigdy nie zgasło, a współpraca z serwisami lifestylowymi pomogła dostrzec, że Poznań kryje w sobie jeszcze większy potencjał, niż mi się wydawało. Odzież spod szyldu poznańskich marek pozwoliłaby stworzyć garderobę od zera, a nowo otwierające się knajpki tworzą klimat miasta. Nie tylko inwestycje deweloperskie i im podobne sprawiły, że Poznań jest dzisiaj zupełnie inny niż 10 lat temu.

Jako jego autorka wczuwam się w rolę turysty, który miasto odkrywa na nowo, poszukując w nim inspiracji i miejsc oraz wydarzeń, o których warto pisać i mówić. Jestem lokalną patriotką, która wracając do Poznania po jakiejkolwiek podróży odczuwa ulgę i nieodpartą chęć spaceru swoimi ulubionymi ścieżkami (a najlepiej na szagę przez całe miasto wzdłuż i wszerz).

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, poinformować mnie o ciekawym wydarzeniu czy skontaktować się ze mną w jakimś innym celu, piszcie na kontakt@borninpoznan.pl. Znajdziecie mnie również na Facebooku oraz Instagramie.

NOTKA

Wszystkie teksty i zdjęcia na blogu Born in Poznań, za wyjątkiem fotografii prezentujących kolekcje marek odzieżowych lub udostępnionych pod warunkiem podania źródła, są mojego autorstwa.

Blog Borninpoznan.pl jest wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu. Wydawcą i redaktorem naczelnym serwisu jest Małgorzata Mrozek.