Poznańskie Dni Rodziny zainaugurowane

Poznańskie Dni Rodziny 2017 zainaugurowane. Fot. Borninpoznan.pl
Poznańskie Dni Rodziny 2017 zainaugurowane. Fot. Borninpoznan.pl

Symbolicznym przekazaniem kluczy poznańskim rodzinom zainaugurowano w sobotę piątą edycję Poznańskich Dni Rodziny. Po południu dzieci wraz z rodzicami mogły wziąć udział w festynie “Laba Na Wolnym”, zorganizowanym na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania.

Poznańskie Dni Rodziny mają trwać 20 dni, aż do 1 czerwca. Program, skupiony wokół ponad 350 wydarzeń, ma służyć rodzinnej integracji, dlatego atrakcje skierowane są nie tylko do dzieci, ale również do ich rodziców i dziadków. Harmonogram wydarzeń przygotowały jednostki miejskie, kulturalne, a także stowarzyszenia, fundacje i poznańskie firmy. Wśród zaplanowanych atrakcji nie brakuje zarówno imprez plenerowych, jak i spektakli czy warsztatów.

Poznańskie Dni Rodziny 2017 zainaugurowane. Fot. Borninpoznan.pl
Poznańskie Dni Rodziny 2017 zainaugurowane. Fot. Borninpoznan.pl

Cykl imprez rodzinnych zainaugurowano sobotnim festynem na dziedzińcu Urzędu Miasta, który na potrzeby imprezy podzielono na strefy tańca, dziecka i jedzenia. W Fyrtlu Gzuba dzieci mogły wykonać własny filcowy breloczek bądź pod okiem malarza Piotra Myszkowskiego nadrukować grafikę na lnianą torbę. Na rodzinnym placu zabaw zaprezentowano z kolei maluchom gry z dzieciństwa ich rodziców i dziadków.

Kalendarium Poznańskich Dni Rodziny tworzą liczne atrakcje cykliczne oraz wydarzenia kulturalne i warsztaty. W programie znalazły się m.in. wystawa “Muszle, minerały i skamieniałości” w Palmiarni Poznańskiej, rodzinna gra “Tajemnica zaklętych znaków” w Muzeum Archeologicznym, czytanie książek dla dzieci i warsztaty plastyczne czy impreza “Zabawy i wyliczanki naszych rodziców i dziadków” w Młodzieżowym Domu Kultury nr 3. Pełny program wydarzeń znajduje się na stronie internetowej Poznania.

Born in Poznań

Urodzona, wykształcona i zakochana w Poznaniu, patrząca na miasto z perspektywy turysty, który odkrywa miasto na nowo, poszukując w nim inspiracji oraz wartych uwiecznienia wydarzeń i miejsc.